Dla kogo?
Dla dyrektorów i nauczycieli szkół i przedszkoli.
Dlaczego warto?
Uczestnicy szkolenia zyskają kluczowe umiejętności z zakresu cyberbezpieczeństwa, niezbędne w pracy z uczniami/uczennicami korzystającymi z internetu, i narzędzi cyfrowych. Dowiedzą się, jak rozpoznawać najnowsze zagrożenia w sieci, jak edukować uczniów/uczennice w zakresie odpowiedzialnego korzystania z technologii oraz jak wdrażać zasady bezpiecznego użytkowania komputerów i urządzeń mobilnych w szkole. Zrozumieją potrzebę higieny cyfrowej, dowiedzą się, jak ją promować w codziennej pracy dydaktycznej i wychowawczej.
Program szkolenia:
- Definicja i znaczenie cyberbezpieczeństwa w pracy.
- Najczęstsze zagrożenia i jak je rozpoznać:
- phishing, malware, ransomware – na czym polegają i jak ich unikać,
- ataki na urządzenia mobilne i komputery: jak się chronić.
- Bezpieczne korzystanie z mediów społecznościowych i aplikacji edukacyjnych.
- Prywatność w sieci – jak ją chronić, jak dbać o bezpieczeństwie danych.
- Zasady higieny cyfrowej:
- jak zarządzać naszym czasem ekranowym – różne strategie,
- promowanie zdrowych nawyków korzystania z technologii.
- Tworzenie bezpiecznego środowiska cyfrowego w szkole.
- Edukacja uczniów i współpraca z rodzicami w zakresie cyberbezpieczeństwa.
Co otrzymasz?
- prezentację z pełną treścią webinaru
- zestaw linków do dalszego samokształcenia
Ekspertka prowadząca webinar:
Katarzyna Czubińska – absolwentka filologii polskiej UAM w Poznaniu, psychologii społecznej na SWPS, studiów StART w Warszawskiej Szkole Filmowej, zarządzania projektami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, a także podyplomowego dziennikarstwa na UAM. Od 2023 r. absolwentka Service Design na Uniwersytecie SWPS.
Jest trenerką, mentorką, prelegentką. Zajmuje się prowadzeniem szkoleń, warsztatów i webinarów dla nauczycieli, pracowników instytucji kultury, a także młodzieży. Projektuje oferty. Tworzy materiały, artykuły metodyczne i edukacyjne, kursy online, projektuje szkolenia.
Koordynuje sekcję edukacyjną Festiwalu Filmów i Spotkań NieZwykłych oraz Gildię Szkół NieZwykłych. Była członkinią Zespołu ds. Młodej Widowni SKSiL. Współorganizowała ogólnopolską konferencję filmoznawczą dla nauczycieli pod nazwą „Przestrzenie Inspiracji” w Lublinie. W 2015 r. została nagrodzona przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w kategorii edukacji młodego widza.
Kontakt telefoniczny:
pod numerem: 798 300 319 lub 61 653 64 30
lub e-mailowy: bok@oficynamm.pl