Dla kogo?
Dla nauczycieli, wychowawców, rodziców oraz osób pracujących z dziećmi i młodzieżą.
Dlaczego warto?
- - Zwiększenie świadomości. Szkolenie pomaga zrozumieć naturę mowy nienawiści w internecie, co pozwala lepiej rozpoznawać i radzić sobie z tego typu sytuacjami.
- - Rozwój umiejętności. Uczestnictwo w szkoleniu pozwala na rozwinięcie umiejętności radzenia sobie z hejtem, w tym skutecznej komunikacji, asertywności i umiejętności negocjacyjnych.
- - Wsparcie emocjonalne. Podczas szkolenia można otrzymać wsparcie emocjonalne i porady praktyczne dotyczące radzenia sobie z hejtem.
- - Kreowanie bezpiecznej przestrzeni. Edukacja na temat hejtu pozwala na tworzenie bezpieczniejszych przestrzeni online dla siebie i innych, poprzez promowanie pozytywnych wzorców zachowań w sieci.
- - Rozwój osobisty. Szkolenie może stanowić część procesu rozwoju osobistego, umożliwiając lepsze zrozumienie siebie i innych, a także relacji wirtualnych.
Program szkolenia:
Szkolenie o hejcie koncentruje się na edukowaniu uczestników na temat mowy nienawiści w internecie oraz sposobach przeciwdziałania temu zjawisku.
Podczas szkolenia omawiane są:
- definicja hejtu i mowy nienawiści,
- cyberprzemoc i jej formy,
- przyczyny i konsekwencje hejtu,
- profilaktyka i strategie przeciwdziałania,
- rozpoznawanie sygnałów ostrzegawczych,
- skuteczne reakcje na hejt i wsparcie ofiar,
- kampanie społeczne przeciwko hejtowi.
Co otrzymasz?
Uczestnicy zdobywają wiedzę na temat znaczenia empatii, skutecznych sposobów reagowania na hejt, wsparcia oraz raportowania incydentów hejtu, aby wspólnie tworzyć bezpieczniejsze przestrzenie internetowe.
Ekspertka prowadząca webinar:
Aneta Lewczuk – absolwentka Collegium Da Vinci, Szkoły Trenerskiej Grupa SET, Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego, Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego oraz Programu Train the Trainer, T.Harv Eker, Success Resources.
Obecnie trener edukacyjny, który wspiera nauczycieli na wszystkich etapach edukacyjnych w rozwoju własnego potencjału i efektywnej pracy z dziećmi, uczniami i studentami.
Od 2015 jako trener z Ośrodkiem Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych ORKE
w Warszawie, Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu i Bydgoszczy, PSW Biała Podlaska, Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, Politechniką Koszalińską, Uczelnią Zawodową w Suwałkach, Uczelnią Ekonomiczną w Krakowie czy Politechniką Lubelską.
Kontakt telefoniczny:
pod numerem: 798 300 319 lub 61 653 64 30
lub e-mailowy: bok@oficynamm.pl