Bezpłatna aplikacja na komputer – MM News... i jestem na bieżąco! Sprawdzam
Szkolenia zamknięte
Agresja u mieszkańców DPS-u: skąd się bierze i jak sobie z nią radzić?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę szkolenia zamkniętego dopasowanego do Państwa indywidualnych potrzeb.

Opis:

Trudne emocje są często manifestacją frustracji związanych z brakiem możliwości realizacji potrzeb. Mieszkańcy DPS-ów to osoby, które z powodu swojego stanu nie mogą żyć samodzielnie, a brak pełnej akceptacji dla swojego stanu może objawiać się złością, gniewem, sprzeciwem. Kiedy emocje te skierowane są do wewnątrz, tj. na siebie, mamy do czynienia ze stanami depresyjnymi, zaś kiedy na zewnątrz, wówczas możemy mówić o zachowaniach agresywnych. Obie sytuacje to duże wyzwanie dla pracowników. Szkolenie pozwoli zapoznać się ze schematem budzenia się agresji, a także z procesami, które mogą ją zarówno osłabiać, jak i wzmacniać. Podpowiada, jak radzić sobie z tzw. mieszkańcem agresywnym.

Dlaczego warto?

Zrozumienie schematu agresji pozwala na odpowiednie wspieranie mieszkańców, ogranicza zachowania niewłaściwe, wzmacniające frustrację.

Program szkolenia:
  1. Zachowanie agresywne. Dwa oblicza: od ucieczki do ataku.
  2. Rola lęku w schemacie powstawania agresji. Źródła agresji.
  3. Mieszkaniec agresywny – kto to taki? Rola perspektywy – błędy poznawcze. Predyspozycje do bycia agresywnym: biologiczne, środowiskowe, reaktywne.
  4. Propozycja zajęć dla mieszkańców. Mity o agresji.
  5. Koło kompetencji psychicznych.
  6. Trening dla pracowników. Diagnoza przypadków agresywnych.
  7. Dyskusja, przestrzeń na rozmowę. Pytania od uczestników.
Dla kogo?

Dla pracowników DPS-u.

Kontakt:

Pod numerem:  798 300 319  lub 61 653 64 30

lub e-mailowy:   bok@oficynamm.pl