Bezpłatna aplikacja na komputer – MM News... i jestem na bieżąco! Sprawdzam

OPUBLIKOWANO: 2 WRZEŚNIA 2015


I like my kite – scenariusz lekcji języka angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym


Opracowała: Katarzyna Janiszewska-Gold, anglistka, instruktorka językowa dzieci i dorosłych, autorka scenariuszy zajęć dla dzieci i artykułów dla nauczycieli przedszkolnych


Czas trwania: 30–45 minut


Słownictwo: hello, kite, ball, car, teddy bear, doll oraz zwrot I like


Cele ogólne:


Dziecko:


  • osłuchuje się z językiem angielskim,
  • doskonali rozumienie języka angielskiego,
  • rozwija umiejętności manualne,
  • rozwija sprawność ruchową,
  • kształtuje zmysł obserwacji.


Cele szczegółowe:


Dziecko:


  • potrafi się przywitać i pożegnać,
  • zna poszczególne słówka określające zabawki,
  • potrafi powtórzyć i rozumieją zwrot I like,
  • postępuje zgodnie z konkretnymi instrukcjami i rozumieją pytanie What is this?,
  • potrafi wskazywać poszczególne zabawki zgodnie z poleceniami.


Formy pracy:


  • grupowa,
  • indywidualna.


Metody:


  • metoda naturalna,
  • TPR (Total Physical Response).


Pomoce dydaktyczne:


Dla nauczyciela:


  • kolorowe karty przedstawiające zabawki: latawiec, piłkę, samochód, misia i lalkę.


Dla dzieci:


  • czarno-biała karta przedstawiająca dziewczynkę i wymienione wyżej zabawki (od dziewczynki do każdej z zabawek prowadzą szlaczki – przerywane linie),
  • czarno-biała karta przedstawiająca fragmenty wymienionych zabawek i całe zabawki.


Potrzebne materiały i narzędzia:


  • kredki lub mazaki,
  • chusta (dla nauczyciela).


Środki dydaktyczne:


  • pomoce dydaktyczne,
  • wierszyk.


Przebieg zajęć:


  1. Etap pierwszy – wprowadzenie