Dostęp do serwisu wygasł w dniu . Kliknij "wznów dostęp", aby nadal korzystać z bogactwa treści, eksperckiej wiedzy, wzorów, dokumentów i aktualności oświatowych.
Witaj na Platformie MM.
Zaloguj się, aby korzystać z dostępu do zakupionych serwisów.
Możesz również swobodnie przeglądać zasoby Platformy bez logowania, ale tylko w ograniczonej wersji demonstracyjnej.
Chcesz sprawdzić zawartość niezbędników i czasopism? Zyskaj 14 dni pełnego dostępu całkowicie za darmo i bez zobowiązań.
Sprawozdanie z nadzoru pedagogicznego oraz informacja o pracy zespołu szkolno-przedszkolnego
w roku szkolnym 2021/2022
(wzór)
I. Sprawozdanie z nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2021/2022
Poniższe sprawozdanie zawiera wyniki i ogólne wnioski ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego przez dyrektora i odnosi się do zadań określonych w planie nadzoru pedagogicznego dyrektora (wyników kontroli, wspomagania nauczycieli oraz obserwacji przeprowadzonych w roku szkolnym 2021/2022).
Sprawozdanie opracowano na podstawie art. 69 ust. 7 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1082) oraz § 24 Rozporządzenia MEN z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1082 ze zm.).
Nadzór pedagogiczny nad realizacją nauczania w trybie zdalnym oraz innymi sposobami nauczania odbywał się w oparciu o zapisy Rozporządzenia MEN z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r. poz. 493 ze zm.).
Plan nadzoru pedagogicznego wykonano w założonym terminie.
Wszystkie decyzje podjęte przez radę organizowaną w trybie zdalnym zostały utrwalone w formie protokołu, uchwały lub adnotacji. W przypadku głosowania rady w trybie zdalnym stosowano tryb obiegowy oraz dostępne komunikatory typu ZOOM, Messenger, ................................... oraz ankiety elektroniczne, pocztę elektroniczną, telefony.
Kontrolę planową realizowali dyrektor i wicedyrektorzy. By usprawnić i ujednolicić działania, wykorzystywano arkusz kontroli opracowany w zespole szkolno-przedszkolnym, w oparciu o akty prawne oraz wykorzystując arkusze kontroli planowych dla szkoły ……………………………………………, zatwierdzone przez MEiN na rok szkolny 2021/2022. Pozostałe narzędzia kontroli opracowała dyrekcja szkoły. Dyrektor zdecydował o przeprowadzeniu jednej kontroli doraźnej w terminie ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Wspomaganie nauczycieli uwzględniało wnioski z nadzoru pedagogicznego za ubiegły rok szkolny oraz bieżące potrzeby, wynikające z nauczania zdalnego i wprowadzenia zdalnych form doskonalenia zawodowego, tj. webinariów, wideokonferencji, szkoleń online.
Kontrola i wspomaganie nauczycieli zostały udokumentowane w odpowiedni sposób.
W roku szkolnym …………………. nie przeprowadzono w szkole żadnej kontroli planowej kuratora oświaty / przeprowadzono w szkole ………………………… kontrole planowe (wybrać odpowiednie).
1. Kontrola
Dyrektor i wicedyrektor zespołu szkolno-przedszkolnego realizowali kontrolę zgodnie z planem nadzoru pedagogicznego. W celu usprawnienia i ujednolicenia działań kontrolnych wykorzystywano arkusze kontroli opracowane w zespole szkolno-przedszkolnym w oparciu o akty prawne oraz arkusze kontroli planowych dla przedszkola, zatwierdzone przez MEN (np. ocena prawidłowości zapewnienia dzieciom/uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej). Pozostałe narzędzia kontroli opracował dyrektor zespołu. W związku z potrzebami ograniczania funkcjonowania szkoły do planu wprowadzono zmianę dotyczącą kontroli przygotowania jednostki (w tym oddziałów przedszkolnych) do bezpiecznej realizacji zadań w reżimie sanitarnym oraz zapewnienia bezpieczeństwa podczas organizacji kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Kontrola wewnętrzna obejmowała:
• cztery kontrole planowe,
• jedną kontrolę doraźną.
Kontrola wewnętrzna doraźna została przeprowadzona w związku ze skargą rodziców na sposób oceniania ucznia z biologii.
Wnioski z kontroli doraźnej
Rodzice zarzucili nauczycielowi uniemożliwianie poprawienia ocen z biologii. Uczeń był nieobecny 14 dni w szkole i nie przygotował się do dwóch kartkówek, w wyniku czego otrzymał oceny niedostateczne. Chcąc je poprawić, nie uzyskał od nauczyciela dokładnej informacji o terminie poprawki. Niestety w czasie polecenia przez nauczyciela napisania prac mających umożliwić poprawienie ocen, uczeń miał inne sprawdziany i pracę klasową, zatem nie mógł poprawić ocen z biologii, gdyż termin wyznaczony przez nauczyciela zbiegł się z terminem oddania innych prac pisemnych. W wyniku kontroli i rozmowy ze stronami ustalono, że uczeń, w drodze wyjątku, napisze poprawę kartkówek w terminie ustalonym przez strony. Ponadto pojawiła się sugestia, że warto byłoby przeszkolić nauczycieli w wykorzystywaniu zaawansowanych technik komunikacyjnych we współpracy z rodzicami.
Kontrole planowe dotyczyły:
• prawidłowości i systematyczności w prowadzeniu e-dziennika lekcyjnego,
• prawidłowości w realizacji zadań związanych z organizacją kształcenia uczniów niepełnosprawnych,
• organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów na podstawie opinii i orzeczeń poradni psychologiczno-pedagogicznej,
• kontroli prowadzenia lekcji zdalnych, systematyczności w zadawaniu prac domowych z uwzględnieniem równomiernego rozłożenia zadań oraz ich różnorodności, sposobów oceniania, informowania uczniów o ich osiągnięciach.
W trakcie kontroli posługiwano się następującymi narzędziami kontrolnymi:
• arkuszami autodiagnozy pracy nauczyciela,
• analizą planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej,
• arkuszami monitorowania realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego w klasach ............,
• analizą zapisów w dziennikach zajęć.
W roku szkolnym 2021/2022 została przeprowadzona / nie została przeprowadzona* (właściwe podkreślić) kontrola przez kuratora oświaty.
Kontrolowany obszar Wyniki kontroli Rekomendacje Ogólne wnioski z nadzoru związane z kontrolą
Ocena terminowości i prawidłowości prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania (kontrola stała):
1) dzienniki zajęć, w tym e-dzienniki,
2) dzienniki zajęć innych niż zajęcia wpisywane do dziennika zajęć,
3) dzienniki specjalistów,
4) dokumentacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej Dokumentacja nauczycieli (dzienniki zajęć, e-dzienniki, plany pracy, dokumentacja współpracy z rodzicami i pomocy psychologiczno-pedagogicznej) prowadzona jest zgodnie z ustaleniami i przepisami prawa oświatowego (Rozporządzenie MEN z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie sposobu prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania, Dz.U. z 2017 r. poz. 1646 ze zm.). W klasach …… zdarzyły się braki dotyczące zapisów tematów oraz w klasach .......... błędy w nanoszeniu poprawek i oczywistych pomyłek.
Zdecydowana większość nauczycieli sporządza i oddaje dokumenty w terminie, zgodnie z przyjętym wzorem.
Kontrola dzienników lekcyjnych, w tym e-dzienników, powinna dotyczyć wszystkich nauczycieli w szkole, niezależnie od stażu pracy i doświadczenia zawodowego.
Nauczyciele o najkrótszym stażu pracy powinni prowadzić dzienniki lekcyjne z pomocą swoich opiekunów stażu E-dzienniki i dzienniki zajęć w oddziałach przedszkolnych są prowadzone zgodnie z obowiązującym prawem oraz ustaleniami zawartymi na czas pracy zdalnej. Błędy i oczywiste omyłki są poprawiane w prawidłowy, opisany w Rozporządzeniu sposób Dokumentacja przebiegu nauczania w szkole oraz edukacji przedszkolnej w oddziałach, w tym w trakcie nauczania zdalnego, prowadzona jest zgodnie z wytycznymi dyrektora.
Należy utrzymać stałe kontrole w zakresie prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania w następnym roku szkolnym
Kontrola funkcjonowania monitoringu wizyjnego w zespole szkolno-przedszkolnym zgodnie z przepisami prawa, w oparciu o arkusze kontroli MEN-u W szkole, w tym w oddziałach przedszkolnych, funkcjonuje monitoring wizyjny Monitoring wizyjny funkcjonuje w zespole zgodnie z przepisami prawa
Ocena przygotowania zespołu szkolno-przedszkolnego do realizacji wytycznych MEiN-u, GIS-u i MZ-etu w czasie funkcjonowania szkoły w reżimie sanitarnym Szkoła została właściwie przygotowana do zajęć w reżimie sanitarnym. W regulaminie wewnętrznym zespołu wprowadzono procedury bezpieczeństwa, które uwzględniają wszystkie wytyczne MEiN-u, GIS-u i MZ-etu Należy zapewnić realizację wszystkich wytycznych MEiN-u, GIS-u i MZ-etu w czasie funkcjonowania szkoły w reżimie sanitarnym Należy stosować i uaktualniać wytyczne MEiN-u, GIS-u i MZ-etu w czasie funkcjonowania szkoły w reżimie sanitarnym.
Należy powtórzyć kontrolę spełniania zaleceń GIS-u i MZ-etu, gdyby szkoła funkcjonowała w reżimie sanitarnym
Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym zgodność z przepisami prawa organizacji zajęć w grupie do pięciorga dzieci lub w formie indywidualnej – kontrola za pomocą arkusza kontroli MEN-u Pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana jest wszystkim uczniom i dzieciom w oddziałach przedszkolnych według wniosków złożonych przez specjalistów i rodziców. Nauczyciele na ogół poprawnie prowadzą dokumentację PP i przestrzegają prawa. Tylko nieliczni nie potrafią się dostosować do oczekiwań.
Nauczyciele w oddziałach przedszkolnych prowadzą i dokumentują obserwacje pedagogiczne.
... proc. nauczycieli zespołu poprawnie prowadzi dokumentację związaną z pomocą PP.
Każdemu uczniowi objętemu pomocą odrębną założono teczkę, w której wychowawca gromadzi dokumenty potwierdzające realizację działań dotyczących pomocy PP.
Zapisy w dziennikach zajęć i e-dziennikach potwierdzają udzielanie dzieciom i uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej podczas bieżącej pracy.
Prawidłowo prowadzone są dokumentacja rozwoju dziecka oraz dokumentacja diagnoz gotowości szkolnej.
Zajęcia w grupie do pięciorga dzieci lub w formie indywidualnej organizowane są zgodnie z przepisami. Duża grupa uczniów objętych pomocą PP została wykluczona z systemowego wsparcia podczas realizacji zajęć w trybie online. Zajęcia te nie sprzyjają zintegrowanym działaniom nauczycieli związanych ze wsparciem ucznia Dokumentacja PP przybiera formę coraz bardziej profesjonalną. Należy organizować pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla dzieci zgodnie z przepisami prawa, a także analizować uzyskane efekty pomocy i wdrażać wskazania po ich ocenie Do kontroli stałej w nadchodzącym roku szkolnym należy dodać kontrolę dokumentacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej prowadzonej przez nauczycieli i specjalistów
Bezpieczeństwo dzieci i uczniów podczas zajęć realizowanych stacjonarnie w oddziałach przedszkolnych oraz podczas organizacji kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość Kontrola wykazała, że procedury zapewniania bezpieczeństwa są przestrzegane. Kontrolę przeprowadzono w oparciu o:
1) dokonywany przegląd budynku, sal i pomieszczeń zespołu szkolno-przedszkolnego, w tym placu zabaw i terenu wokół budynku,
2) analizę dokumentacji,
3) obserwację sposobu organizowania spacerów i wycieczek,
4) obserwację sposobu organizowania zabaw w salach i na placu zabaw,
5) ocenę przestrzegania opracowanych i wprowadzonych procedur bezpieczeństwa w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Należy nadal systematycznie zapewniać dzieciom bezpieczeństwo zarówno podczas zajęć realizowanych stacjonarnie w oddziałach przedszkolnych, jak i w czasie organizacji kształcenia na odległość – stanowi to priorytet w działalności szkoły Nauczyciele i personel szkoły znają i stosują procedury bezpieczeństwa oraz procedury bezpieczeństwa w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. W zespole w czasie obowiązywania reżimu sanitarnego realizowane są wytyczne MEiN-u i GIS-u.
Należy w przyszłym roku dodać kontrolę bezpiecznej organizacji i prowadzenia dokumentacji wycieczek oraz wyjść poza teren zespołu szkolno-przedszkolnego
Ogólne wnioski i rekomendacje do nadzoru wynikające z analizy wyników kontroli w roku szkolnym 2021/2022
W planie nadzoru w przyszłym roku należy uwzględnić:
a) utrzymać kontrole stałe w zakresie:
• prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania oraz pomocy PP,
• poprawności organizacji i prowadzenia dokumentacji wycieczek oraz wyjść poza teren szkoły.
Rekomendacje do zmian w nadzorze: do obszaru kontrola w planie nadzoru na przyszły rok szkolny włączyć należy kontrolę realizacji warunków podstawy programowej.
2. Analiza prowadzonych obserwacji
Przedmiot obserwacji Wyniki obserwacji
Mocne strony, wyniki i wnioski Obszary do rozwoju, rekomendacje
Stosowane w oddziałach przedszkolnych metody pracy wspomagają dzieci w nabywaniu samodzielności i kreatywności. Nauczyciele szkoły rozwijają samodzielność, kreatywność i innowacyjność uczniów Nauczyciele stosują metody pracy służące nabywaniu przez dzieci w oddziałach przedszkolnych samodzielności i kreatywności.
Nauczyciele oddziałów przedszkolnych kształtują dziecięce kompetencje z podstawy programowej oraz informują rodziców o postępach dzieci.
Na obserwowanych zajęciach dominowały strategie podające. Nauczyciele stawiali przed uczniami zadania, które w większym stopniu umożliwiają im zapamiętywanie faktów, definicji, wykonywanie powtarzalnych procedur i wykorzystanie wiedzy w sytuacjach typowych, w mniejszym zaś pozwalają na rozumowanie złożone, dowodzenie, argumentowanie, dostrzeganie zależności i związków oraz możliwość wyboru rozwiązań.
Wnioski
Na zajęciach lekcyjnych nie ma miejsca na inicjatywy uczniów w zakresie uczenia się, innowacyjność, kreatywność. Zdecydowana większość nauczycieli ma problem z indywidualizacją pracy na lekcji online, aktywizowaniem uczniów objętych pomocą PP oraz uwzględnianiem potrzeb tych dzieci w procesach uczenia. Lekcja zwykle toczy się dla wszystkich tym samym tempem pracy, tymi samymi metodami i formami, uczniowie wykonują te same zadania w tym samym czasie • należy prowadzić obserwacje stosowanych przez nauczycieli metod pracy, za pomocą których kształtowane są samodzielność i kreatywność dzieci,
• należy włączyć do obserwacji elementy związane z indywidualizacją pracy z dziećmi, szczególnie w przypadku dzieci objętych pomocą psychologiczno-pedagogiczną,
• konieczne jest dawanie inicjatywny uczniom na lekcjach – rozwijanie ich innowacyjności i kreatywności
Stosowane przez nauczycieli oddziałów przedszkolnych oraz nauczycieli szkoły środki i metody technologii informacyjno-komunikacyjnej pozwalają realizować zadania zarówno w trybie stacjonarnym, jak i w formie nauczania zdalnego Obserwacje zajęć realizowanych przez nauczycieli wskazują, że nauczyciele korzystają z technologii informacyjno-komunikacyjnej w realizacji zajęć z dziećmi. Korzystają m.in. z: ...........................................
............................................................................................
Nauczyciele oddziałów przedszkolnych przygotowują prezentacje multimedialne wprowadzające do tematu, nagrywają krótkie filmiki, stosują takie środki, jak: ..........................................................................................
Nauczyciele, przesyłając rodzicom dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym materiały edukacyjne, zapewnili wymianę informacji między nauczycielem, dzieckiem oraz rodzicem. Nie zawsze rodzice przesyłali informację zwrotną, co może świadczyć o tym, że dziecko nie korzystało z propozycji nauczyciela.
Wykorzystanie technologii informacyjnej w szerokim zakresie najczęściej pojawia się na informatyce i matematyce. Jeżeli technologie pojawiają się na innych przedmiotach, to nadal dominuje przedstawianie prezentacji, brak wykorzystania interaktywnego tablicy, telefonów i innych urządzeń do analizy, uczenia się czy podsumowywania omawianych treści.
Wnioski
Nauczyciele oddziałów przedszkolnych wykorzystują w pracy z dziećmi metody multimedialne, które pozwalają przygotować dzieci do bezpiecznego korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnej, poprzez które kształtują samodzielność i kreatywność dzieci Konieczne jest systematyczne poznanie nowych możliwości korzystania z różnorodnych aplikacji technologii informacyjnej, by doskonalić umiejętności nauczycieli, które pozwolą urozmaicać ofertę zajęć dla dzieci.
Nauczyciele oddziałów przedszkolnych nadal powinni korzystać z różnorodnych form doskonalenia zawodowego, by poznawać i stosować nowe technologie i rozwiązania w kształceniu na odległość
Ogólne wnioski i rekomendacje do nadzoru wynikające z analizy wyników obserwacji w roku szkolnym 2021/2022
W planie nadzoru w przyszłym roku należy uwzględnić:
1) w planie obserwacji:
• należy uwzględnić indywidualizację pracy z dziećmi/uczniami na zajęciach z uwzględnieniem potrzeb dzieci/uczniów objętych pomocą psychologiczno-pedagogiczną;
2) we wspomaganiu:
• należy uwzględnić w doskonaleniu zewnętrznym i samokształceniu zespołowym tematykę związaną z indywidualizacją procesu uczenia oraz kształceniem takich umiejętności u uczniów, jak kreatywność, innowacyjność, samoocena.
3. Wspomaganie pracy zespołu szkolno-przedszkolnego
Wspomaganie uwzględniało wnioski z nadzoru pedagogicznego za ubiegły rok szkolny oraz potrzeby bieżące nauczycieli. Czynności podejmowane w zakresie udzielania pomocy nauczycielom w wykonywaniu ich zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych to:
1) przeprowadzenie diagnozy pracy zespołu szkolno-przedszkolnego (monitorowanie procesów wspomagania rozwoju i edukacji oraz efektów wdrażania podstawy programowej); przeprowadzona na zakończenie roku szkolnego 2021/2022 (w formie warsztatu, podczas którego diagnozowano pracę zespołu we wszystkich obszarach: kształcenie, wychowanie, opieka, profilaktyka, zarządzanie, współpraca z rodzicami i instytucjami);
2) zaplanowanie zorganizowania szkoleń i narad dla członków rady pedagogicznej w zakresie: .........................................................................
.............................................................................................................................................................................................................................
Analiza działań rozwojowych – motywowanie nauczycieli do doskonalenia zawodowego:
Zakres wspomagania Wnioski ze wspomagania
Udział w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych Nauczyciele uczestniczyli w szkoleniach w zakresie: ..............................................................................................................................
W trakcie roku szkolnego nie odbyły się zaplanowane szkolenia dla nauczycieli: .........................................................................................................
Podczas ich organizowania zwracano szczególną uwagę na jakość prowadzonych zajęć, w tym zajęć realizowanych w trybie zdalnym, a także na dalsze poznawanie nowych form i metod pracy. Zadbano również o pozyskanie wiedzy w zakresie udzielania dzieciom/uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Nauczyciele prowadzili zajęcia otwarte (w obecności dyrektora zespołu szkolno-przedszkolnego, nauczycieli odbywających staż i innych nauczycieli) z wykorzystaniem metod i narzędzi typowych dla zajęć online, w których wskazano poprawny schemat prowadzenia zajęć. Z przeprowadzonych obserwacji wynika, że dominującym modelem zajęć jest model podający. Model ten nie rozwija samodzielności ucznia, nie pozwala na popełnianie błędów, nie rozwija krytycznego myślenia.
W roku szkolnym 2021/2022 nie dokonano ocen pracy nauczycieli. Dyrektor prowadził dla nauczycieli konsultacje i dawał wskazówki do prowadzenia zajęć, w tym zajęć realizowanych w trybie zdalnym. W bieżącym roku:
a) .......... nauczycieli odbywało staż na stopień nauczyciela mianowanego,
b) .......... nauczycieli odbywało staż na stopień nauczyciela dyplomowanego.
Nauczyciele złożyli sprawozdania półroczne i roczne oraz końcowe
Wspieranie rozwoju zawodowego i promowanie dobrych praktyk W zespole szkolno-przedszkolnym opracowano plan doskonalenia zawodowego nauczycieli. Zostali oni zapoznani z procedurami awansu na kolejne stopnie zawodowe. Zajęcia prowadzone przez nauczycieli kontynuujących staż na stopień nauczyciela mianowanego oraz nauczycieli odbywających staż na stopień nauczyciela kontraktowego były obserwowane, omawiane i analizowane wraz z przydzielonym opiekunem stażu. W trakcie szkoleń członków rady pedagogicznej dokonywano wymiany informacji i materiałów dydaktycznych, w tym wymiany za pomocą środków przekazu elektronicznego
Wnioski i rekomendacje dyrektora ze wspomagania:
1) Pracę nauczycieli wspiera korzystanie w codziennej praktyce szkolnej z wiedzy i umiejętności zdobytych podczas różnych form szkolenia, pozwala też na doskonalenie warsztatu pracy i przekłada się na jakość prowadzonych zajęć.
2) Nauczyciele powinni dzielić się wiedzą i umiejętnościami nie tylko podczas spotkań zespołów nauczycielskich, ale także w czasie zajęć otwartych.
Ogólne wnioski i rekomendacje do nadzoru wynikające z analizy wyników wspomagania w roku szkolnym 2021/2022
W planie nadzoru w przyszłym roku należy:
1) we wspomaganiu należy uwzględnić działania szkoleniowe dostosowane tematyką i formą do potrzeb zespołu z wniosków z kontroli przeprowadzonej w poprzednim roku szkolnym,
2) w obszarze kontroli w planie nadzoru pedagogicznego na rok szkolny 2022/2023 należy uwzględnić sposoby prowadzenia zajęć, w tym metody i formy pracy,
3) należy zorganizować szkolenie dla członków rady pedagogicznej na temat jakości prowadzenia zajęć w szkole, w tym w oddziałach przedszkolnych.
II. Informacja o działalności zespołu szkolno-przedszkolnego .................................... w .................................... w roku szkolnym 2021/2022
1. Działalność administracyjno-organizacyjna (dane podstawowe):
W szkole zatrudnia się ...................... pracowników pedagogicznych, w tym:
1) ......................................................................................................................................................................................................................,
2) ......................................................................................................................................................................................................................,
3) .......................................................................................................................................................................................................................
Stopnie awansu zawodowego:
1) nauczyciele dyplomowani: .............,
2) nauczyciele mianowani: ..................,
3) nauczyciele kontraktowi: ................,
4) nauczyciele stażyści: .......................
Na etatach administracyjnych i obsługi zatrudnionych jest ........... pracowników.
Liczba dzieci w oddziałach przedszkolnych: ......................................
Liczba oddziałów: ..............................
Liczba uczniów szkole:........................
Liczba oddziałów w szkole: .......................
Wnioski z działalności administracyjno-organizacyjnej szkoły:
2. Informacja na temat działalności rady pedagogicznej w roku szkolnym 2021/2022
1) uchwały i wnioski podjęte przez radę pedagogiczną
Lp. Nazwa uchwały Sposób realizacji Wnioski
1. Uchwała w sprawie zmian w treści statutu zespołu szkolno-przedszkolnego Zrealizowano ........................................................
2. .................................................................................................. ...................................................... ........................................................
2) realizacja szkoleń rady pedagogicznej
Lp. Nazwa szkolenia Data realizacji Wnioski
1. Trening kreatywności ........................... ............................................................................................
2. ......................................................................................... ........................... ............................................................................................
3) zorganizowane przez radę pedagogiczną konkursy i imprezy szkolno-przedszkolne
Nazwa konkursu/imprezy zorganizowanego/zorganizowanej w szkole Data realizacji / liczba dzieci/uczniów biorących udział Wnioski/efekty/sukcesy/porażki
1) ....................................................................................
2) ....................................................................................
3) .................................................................................... .........................................
.........................................
......................................... ..........................................................................................
..........................................................................................
..........................................................................................
Nazwa konkursu / imprezy zewnętrznej
1) ....................................................................................
2) ....................................................................................
3) .................................................................................... .........................................
.........................................
......................................... ..........................................................................................
..........................................................................................
..........................................................................................
4) współpraca z rodzicami i środowiskiem lokalnym
Udział rodziców w życiu szkoły / inicjatywy rodziców na rzecz szkoły Data realizacji Wnioski / efekty współpracy
1) ....................................................................................
2) ....................................................................................
3) .................................................................................... .........................................
.........................................
......................................... ..........................................................................................
..........................................................................................
..........................................................................................
Działania szkoły realizowane we współpracy ze środowiskiem lokalnym
1) ....................................................................................
2) ....................................................................................
3) .................................................................................... .........................................
.........................................
......................................... ..........................................................................................
..........................................................................................
..........................................................................................
5) wychowanie i opieka
Wnioski z diagnozy wychowawczej grup Wnioski z wprowadzonych w szkole tradycji i obrzędowości Wnioski z pomocy organizowanej dzieciom/uczniom z trudnościami wychowawczymi
1) ...................................................................
2) ...................................................................
3) ................................................................... 1) .....................................................................
2) .....................................................................
3) ..................................................................... 1) .....................................................................
2) .....................................................................
3) .....................................................................
6) kształcenie
Wnioski z analizy (badania) poziomu osiągnięć edukacyjnych Wnioski z udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej (z pracy specjalistów: logopedy, terapeuty) Wnioski z organizacji dodatkowych zajęć dla dzieci/uczniów
1) ...................................................................
2) ...................................................................
3) ................................................................... 1) .....................................................................
2) .....................................................................
3) ..................................................................... 1) .....................................................................
2) .....................................................................
3) .....................................................................
7) podsumowanie:
a) w szkole podejmowane są / nie są podejmowane działania wynikające z nadzoru pedagogicznego (wskazać ewentualne uchybienia),
b) w kolejnym roku szkolnym należy podjąć następujące działania mające na celu poprawę funkcjonowania szkoły:
....................................................................................................................................................................................................,
.....................................................................................................................................................................................................
(miejscowość, data) (podpis dyrektora zespołu szkolno-przedszkolnego)