Dostęp do serwisu wygasł w dniu . Kliknij "wznów dostęp", aby nadal korzystać z bogactwa treści, eksperckiej wiedzy, wzorów, dokumentów i aktualności oświatowych.
Witaj na Platformie MM.
Zaloguj się, aby korzystać z dostępu do zakupionych serwisów.
Możesz również swobodnie przeglądać zasoby Platformy bez logowania, ale tylko w ograniczonej wersji demonstracyjnej.
Chcesz sprawdzić zawartość niezbędników i czasopism? Zyskaj 14 dni pełnego dostępu całkowicie za darmo i bez zobowiązań.
Saint Valentine's Day
Scenariusz walentynkowych zajęć z języka angielskiego
dla uczniów klas VII–VIII
Opracowała: Aleksandra Marchwian
GRUPA WIEKOWA:
uczniowie klas VII–VIII szkoły podstawowej.
CZAS TRWANIA:
45 minut.
CELE:
• przypomnienie podstawowego słownictwa związanego z walentynkami,
• wprowadzenie 13 idiomów związanych z walentynkami,
• przypomnienie egzaminacyjnej formy pisemnej – listu.
FORMY PRACY:
• grupowa,
• w parach,
• indywidualna.
POMOCE DYDAKTYCZNE:
• tablica interaktywna,
• telefony lub tablety z dostępem do internetu (przynajmniej jeden na dwoje uczniów),
• gra z pociętymi zdaniami (jeden komplet na czworo uczniów).
O SCENARIUSZU:
Scenariusz zajęć z języka angielskiego wykorzystuje nowoczesne technologie i ma na celu zapoznanie uczniów z idiomami związanymi z walentynkami. W realizacji lekcji przydatne będą tablica interaktywna oraz telefony lub tablety uczniów posiadające połączenie z internetem.
PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Rozgrzewka językowa – burza mózgów
Poproś uczniów o zastanowienie się nad słowami i frazami, które przychodzą im do głowy na hasło „Valentine’s Day”. Hasła możecie zapisywać na tablicy lub utworzyć chmurę wyrazową online w czasie rzeczywistym, np. za pomocą aplikacji Mentimeter lub tablicy Jamboard. Przeanalizujcie znane już uczniom słownictwo.
2. Idiomy
Podaj uczniom link do strony https://englishlive.ef.com/blog/vocabulary/culture/love-idioms/ (możesz wykorzystać kod QR, który znajdziesz poniżej) i wyjaśnij, że ich zadaniem jest przeczytanie i poznanie 13 idiomów związanych z miłością. Uczniowie czytają opisy na swoich urządzeniach.
3. Tworzenie zdań
Podziel uczniów na pary. Ich zadaniem będzie wybranie dowolnych dwóch idiomów z przeglądanej wcześniej strony, a następnie utworzenie z nimi dwóch zdań. Każda grupa przedstawia efekty swojej pracy reszcie klasy.
4. Gra
Pary połącz w czteroosobowe zespoły. Każdy zespół otrzymuje kopię „serduszkowej” gry. Zadaniem uczniów jest połączenie przepołowionych części zdań. Zdania wykorzystują poznane wcześniej idiomy. Monitoruj stopień wykonania zadania i pomagaj w razie trudności. Poprawne rozwiązanie możesz wyświetlić na tablicy interaktywnej. Jeśli macie więcej czasu, uczniowie mogą zagrać w grę memory z wykorzystaniem tych samych kart.
5. List miłosny
Przypomnijcie sobie podstawowe zasady pisania listów wymagane na egzaminie ósmoklasisty. Następnie poproś uczniów o napisanie krótkiego listu, w którym bohater wyznaje miłość swojej sympatii. List powinien zawierać przynajmniej jeden idiom poznany wcześniej przez uczniów.
6. Podsumowanie
Zostało wam jeszcze trochę czasu? Świetnie! Zagrajcie w podsumowujący quiz! Uczniowie mogą grać indywidualnie na swoich urządzeniach lub w drużynach podczas wyświetlania quizu na tablicy interaktywnej. Quiz: https://wordwall.net/resource/28536199
MATERIAŁY:
Strona z idiomami
Walentynkowa gra
Walentynkowy quiz