Dostęp do serwisu wygasł w dniu . Kliknij "wznów dostęp", aby nadal korzystać z bogactwa treści, eksperckiej wiedzy, wzorów, dokumentów i aktualności oświatowych.
Witaj na Platformie MM.
Zaloguj się, aby korzystać z dostępu do zakupionych serwisów.
Możesz również swobodnie przeglądać zasoby Platformy bez logowania, ale tylko w ograniczonej wersji demonstracyjnej.
Chcesz sprawdzić zawartość niezbędników i czasopism? Zyskaj 14 dni pełnego dostępu całkowicie za darmo i bez zobowiązań.
STAN PRAWNY NA 20 STYCZNIA 2022
Elektroniczna forma protokołów posiedzeń rady pedagogicznej
Opracował: Michał Łyszczarz, prawnik, główny specjalista w Wydziale Oświaty w Urzędzie Miasta w Dąbrowie Górniczej, współautor komentarza do Ustawy o systemie oświaty oraz szeregu publikacji z zakresu prawa oświatowego
W jaki sposób zredagować paragraf dotyczący protokołowania zebrań rad pedagogicz-nych w formie elektronicznej?
Paragraf może brzmieć następująco:
1. Działalność Rady jest dokumentowana w formie protokołu.
2. Protokół sporządza się w terminie 7 dni od daty zebrania Rady. Protokół wpisuje się do księgi protokołów Rady.
3. Protokół zebrania Rady wraz z listą obecności i członków podpisuje przewodniczący obrad oraz protokolant. Członkowie Rady zobowiązani są w terminie 14 dni do zapoznania się z treścią protokołu i zgłoszenia ewentualnych poprawek przewodniczącemu obrad. Rada na kolejnym posiedzeniu decyduje o wprowadzeniu zgłoszonych poprawek do protokołu.
4. Protokoły tworzą księgę protokołów.
5. Opieczętowaną i podpisaną przez dyrektora księgę zaopatruje się w klauzulę: „Księga zawiera .......... stron i obejmuje okres pracy Rady Pedagogicznej od dnia ............................................ do dnia ............................................”.
6. Księgi protokołów należy udostępnić nauczycielom na terenie przedszkola, upoważnionym pracownikom zatrudnionym w organach nadzorujących przedszkole, upoważnionym przedstawicielom związków zawodowych zrzeszających nauczycieli.
Oficyna MM nie udziela porad prawnych. Odpowiedzi są wyłącznie wyrazem własnej oceny Doradcy Prawnego Oficyny MM. Nie stanowią urzędowej wykładni prawa, a ich zastosowanie nie może rodzić odpowiedzialności za ewentualne skutki zastosowania zaproponowanych rozwiązań zarówno ze strony Oficyny MM, jak i Doradcy Prawnego Oficyny MM