Bezpłatna aplikacja na komputer – MM News... i jestem na bieżąco! Sprawdzam
Zapraszamy do zapoznania się z serwisem w wersji demo. Aby uzyskać pełen dostęp do treści kliknij "kup dostęp" i wybierz opcję najlepszą dla siebie.
, czyli dzisiaj kończy się dostęp do Twojego Niezbędnika. Przedłuż już teraz w promocji
Dostęp do serwisu wygasł w dniu . Kliknij "wznów dostęp", aby nadal korzystać z bogactwa treści, eksperckiej wiedzy, wzorów, dokumentów i aktualności oświatowych.

I like my kite – scenariusz lekcji języka angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym

 

Opracowała: Katarzyna Janiszewska-Gold, anglistka, instruktorka językowa dzieci i dorosłych, autorka scenariuszy zajęć dla dzieci i artykułów dla nauczycieli przedszkolnych

 

Czas trwania: 30–45 minut

 

Słownictwo: hello, kite, ball, car, teddy bear, doll oraz zwrot I like

 

Cele ogólne:

 

Dziecko:

 

  • osłuchuje się z językiem angielskim,
  • doskonali rozumienie języka angielskiego,
  • rozwija umiejętności manualne,
  • rozwija sprawność ruchową,
  • kształtuje zmysł obserwacji.

 

Cele szczegółowe:

 

Dziecko:

 

  • potrafi się przywitać i pożegnać,
  • zna poszczególne słówka określające zabawki,
  • potrafi powtórzyć i rozumieją zwrot I like,
  • postępuje zgodnie z konkretnymi instrukcjami i rozumieją pytanie What is this?,
  • potrafi wskazywać poszczególne zabawki zgodnie z poleceniami.

 

Formy pracy:

 

  • grupowa,
  • indywidualna.

 

Metody:

 

  • metoda naturalna,
  • TPR (Total Physical Response).

 

Pomoce dydaktyczne:

 

Dla nauczyciela:

 

  • kolorowe karty przedstawiające zabawki: latawiec, piłkę, samochód, misia i lalkę.

 

Dla dzieci:

 

  • czarno-biała karta przedstawiająca dziewczynkę i wymienione wyżej zabawki (od dziewczynki do każdej z zabawek prowadzą szlaczki – przerywane linie),
  • czarno-biała karta przedstawiająca fragmenty wymienionych zabawek i całe zabawki.

 

Potrzebne materiały i narzędzia:

 

  • kredki lub mazaki,
  • chusta (dla nauczyciela).

 

Środki dydaktyczne:

 

  • pomoce dydaktyczne,
  • wierszyk.

 

Przebieg zajęć: