Bezpłatna aplikacja na komputer – MM News... i jestem na bieżąco! Sprawdzam
Zapraszamy do zapoznania się z serwisem w wersji demo. Aby uzyskać pełen dostęp do treści kliknij "kup dostęp" i wybierz opcję najlepszą dla siebie.
, czyli dzisiaj kończy się dostęp do Twojego Niezbędnika. Przedłuż już teraz w promocji
Dostęp do serwisu wygasł w dniu . Kliknij "wznów dostęp", aby nadal korzystać z bogactwa treści, eksperckiej wiedzy, wzorów, dokumentów i aktualności oświatowych.

Co ciekawego spotka nas w Królestwie Bajek?

 

Opracowała: mgr Bożena Konieczna

 

Scenariusz zajęć dla dzieci 6-letnich.

Temat: Co ciekawego spotka nas w królestwie bajek? - ćwiczenia usprawniające technikę czytania.

Cel główny: tworzenie sytuacji doskonalących pamięć, zdolność kojarzenia, umiejętność skupiania uwagi rozwijanie zainteresowań czytelniczych usprawnianie techniki czytania
  • umożliwienie dziecku dokonywania wyborów i przeżywania pozytywnych efektów własnych działań

Cele operacyjne:
Dziecko:

  • potrafi wskazać, co jest niezgodne z treścią baśni
  • wyciąga wnioski, udziela przemyślanych odpowiedzi
  • potrafi współpracować w grupie
  • czerpie radość ze wspólnej zabawy
  • czyta wyrazy oraz zdania dowolnie wybraną techniką, przyporządkuje je do odpowiedniej baśni
  • doskonali umiejętność wypowiadania się poprzez słowo, gest i mimikę

Metody pracy:

  • praktycznego działania, podająca, problemowa
  • rozmowa, burza mózgów, działania praktyczne

Pomoce dydaktyczne:

  • kolorowe bilety z papieru samoprzylepnego

Środki wspomagające:

  • fragmenty baśni, ilustracje postaci z baśni
  • karty pracy
  • nagrania muzyczne
  • kostka
  • kartoniki z numerami od 1 do 6 w czterech kolorach
  • obręcze

Przebieg:

rybak ryba

Zadaniem zespołu I jest przyporządkowanie do zdania odpowiedniego obrazka, zadanie pozostałych zespołów polega na przyporządkowaniu do baśni wyrazów odpowiadających jej treści (w każdym zestawie znajduje się jeden wyraz niezgodny z baśnią).

Zespół I
Pomoce: karta zadaniowa, zdania, obrazki (wilk, kareta, sok).
Przeczytajcie zdania, przyporządkujcie obrazek zgodnie z treścią przeczytanego tekstu:

Zespół II
Pomoce: