Bezpłatna aplikacja na komputer – MM News... i jestem na bieżąco! Sprawdzam

 

 

Flower – scenariusz lekcji języka angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym

 

 

Opracowała: Katarzyna Janiszewska-Gold, anglistka, instruktorka językowa dzieci i dorosłych, autorka scenariuszy zajęć dla dzieci i artykułów dla nauczycieli przedszkolnych

 

 

Czas trwania: 30–45 minut

 

Słownictwo: flower, insect(s), bee, butterfly, ladybird, smell, fly, liczebniki 1–3 oraz przyimek on.

 

Cele ogólne:

 

Dziecko:

 

  • osłuchuje się z językiem angielskim,
  • doskonali rozumienie języka angielskiego,
  • rozwija umiejętności manualne,
  • rozwija sprawność ruchową,
  • kształtuje zmysł obserwacji.

 

Cele szczegółowe:

 

Dziecko:

 

  • zna i rozumie poszczególne słówka,
  • potrafi postępować zgodnie z konkretnymi instrukcjami,
  • potrafi bawić się zgodnie z poleceniami,
  • potrafi liczyć do trzech,
  • rozumie znaczenie przyimka on,
  • rozumie pytania How many? oraz What is it?

 

Formy pracy:

 

  • grupowa,
  • indywidualna.

 

Metody:

 

  • metoda naturalna,
  • TPR (Total Physical Response).

 

Pomoce dydaktyczne:

 

Dla nauczyciela:

 

  • kolorowa karta przedstawiająca kwiatek (do wycięcia, nauczyciel powinien podkleić kwiatek brystolem),
  • kolorowa karta przedstawiająca pszczołę, motyla oraz biedronkę (do wycięcia; owady powinny być rozmiarowo dopasowane do kwiatka, gdyż nauczyciel będzie je do niego przypinał, nie mogą więc być za duże, wszystkie trzy owady powinny się zmieścić na kwiatku).

 

Dla dzieci:

 

  • czarno-biała karta przedstawiająca kwiat,
  • czarno-biała karta przedstawiająca pszczołę, motyla oraz biedronkę (do pokolorowania i wycięcia, a następnie naklejenia na kwiat, dlatego owady powinny być rozmiarowo dopasowane do kwiatka).

 

Potrzebne materiały i narzędzia (należy przygotować przed lekcją na stoliczkach):

 

  • kredki,
  • nożyczki,
  • klej,
  • trzy klamerki do prania – wyłącznie dla nauczyciela.

 

Środki dydaktyczne:

 

  • pomoce dydaktyczne,
  • zabawa.

 

Przebieg zajęć:

 

  1. Etap pierwszy – wprowadzenie

 

  1. Nauczyciel wita się z dziećmi i zachęca do utworzenia koła na środku sali:

       Hello, hello (nauczyciel macha ręką).

       One, two, three (nauczyciel liczy na palcach),

       Come with me, come with me