Dostęp do serwisu wygasł w dniu . Kliknij "wznów dostęp", aby nadal korzystać z bogactwa treści, eksperckiej wiedzy, wzorów, dokumentów i aktualności oświatowych.
Witaj na Platformie MM.
Zaloguj się, aby korzystać z dostępu do zakupionych serwisów.
Możesz również swobodnie przeglądać zasoby Platformy bez logowania, ale tylko w ograniczonej wersji demonstracyjnej.
Chcesz sprawdzić zawartość niezbędników i czasopism? Zyskaj 14 dni pełnego dostępu całkowicie za darmo i bez zobowiązań.
Wniosek o wsparcie finansowe
(przykład)
Szkoła …………………… …………………, …………………
…………………………… (miejscowość, data)
w …………………………
(pełna nazwa)
………………………………………………….
(organ prowadzący)
Działając w oparciu o art. 68 ust. 1 pkt 1 i 5 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1148), zwracam się o rozważenie możliwości pokrycia kosztów (partycypacji w kosztach) inwestycji służącej bezpieczeństwu na drodze wewnętrznej – ulicy ………………..…. (podać nazwę), w strefie zamieszkania w rejonie …………………………………… (sprecyzować), polegającej na montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego (progów podrzutowych) oraz barier ochronnych.
Uzasadnienie
Szkoła zlokalizowana jest na terenie osiedla mieszkaniowego, co powoduje, że w jej bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się drogi wewnętrzne pozostające w zarządzie Spółdzielni Mieszkaniowej ………………………..…… (podać nazwę). Fakt ustanowienia strefy zamieszkania na drogach wewnętrznych, z czym wiąże się także ustalenie ograniczenia prędkości, powoduje wprawdzie zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie szkoły, jednak nie eliminuje wszystkich istniejących zagrożeń.
Prowadzony przeze mnie oraz pracowników szkoły monitoring bezpieczeństwa otoczenia szkoły skłonił mnie do wystąpienia z wnioskiem do zarządcy drogi o wprowadzenie rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo na drodze ………….……………… w rejonie ……………………………… (sprecyzować).
Opisany tu odcinek drogi znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły, na odcinku do wejścia na teren placówki, co powoduje, że każdego dnia pokonują go uczniowie w drodze na zajęcia oraz do domu po zakończonych lekcjach. Pomimo wyznaczenia przejścia dla pieszych i jego oznakowania, uczniowie przekraczają drogę także poza jego obrębem; dodatkowo fakt, że ten odcinek drogi stanowi relatywnie długa prosta, przekłada się na niezgodne z przepisami zachowania kierowców, którzy nagminnie przekraczają dopuszczalną prędkość. W tej sytuacji za najlepsze rozwiązanie uznaliśmy montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego w postaci progów podrzutowych, które zdyscyplinowałyby ruch pojazdów w tym rejonie, jak również barier ochronnych, które znacząco uniemożliwiałyby uczniom przechodzenie przez drogę poza wyznaczonym przejściem.
Wniosek dotyczący opisanych wyżej rozwiązań spotkał się ze zrozumieniem Spółdzielni, jednakże – jak wynika z uzyskanej pisemnej odpowiedzi – nie może zostać zrealizowany w najbliższym czasie z uwagi na koszty tego przedsięwzięcia. Zarządca drogi zasugerował jednocześnie, że zrealizowałby inwestycję w szybkim terminie, jeśli uzyskałby środki na ten cel lub znaczące wsparcie w pokryciu kosztów.
Ponieważ szkoła nie posiada możliwości finansowych na ww. cel, zwracam się do organu prowadzącego o rozważenie możliwości udzielenia wsparcia zarządcy drogi i tym samym zrealizowania inwestycji we współdziałaniu.
…………………………………..
(podpis dyrektora szkoły)