Bezpłatna aplikacja na komputer – MM News... i jestem na bieżąco! Sprawdzam

OPUBLIKOWANO: STYCZEŃ 2013
ZAKTUALIZOWANO: 17 SIERPNIA 2017

 

Organizacja balu karnawałowego w szkole

 

Opracowała: Elżbieta Rzepecka-Roszak, dyrektor zespołu szkół, ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli

 

Podstawa prawna:

 

  • Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta nauczyciela (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1189 ze zm.).

 

Styczeń to miesiąc nie tylko wieńczący pierwszy semestr nauki, ale także czas karnawału. Najczęściej tuż przed feriami organizowane są bale z tej okazji. W młodszych klasach dzieci bardzo chętnie się przebierają, przeobrażając się w najrozmaitsze postaci, by podczas balu przenieść się w krainę magii i czarów. W starszych klasach młodzież woli bawić się inaczej, z odpowiednią muzyką, w blasku kolorowych świateł.

 

Organizacja balu czy dyskoteki karnawałowej wymaga odpowiedniego przygotowania. Dobrze jest zatem zaplanować takie działania, które nie tylko pozwolą na świetną zabawę, ale również zapewnią wszystkim uczestnikom bezpieczeństwo. Najlepiej, gdy do organizacji balu zgłoszą się chętni nauczyciele mający doświadczenie w tym zakresie, co jednak wcale nie znaczy, że takiego zadania nie może podjąć się również młody nauczyciel. Istotna jest tu umiejętność organizacji, pomysłowość, inwencja, a nawet poczucie humoru. Jeśli bowiem uczniowie zaprezentują się w różnych przebraniach, dlaczego także kadra pedagogiczna, a nawet sam dyrektor nie mieliby dać dobrego przykładu? Bale, na które nauczyciele przychodzą przebrani podobnie jak uczniowie, należą najczęściej do najbardziej udanych i często wspominanych.

 

Charakter zabawy zależy od inwencji nauczycieli, a także finansów i warunków lokalowych szkoły. Scenariusz imprezy powinien być przedstawiony dyrektorowi w ustalonym wewnętrznie terminie.

 

Bezpieczeństwo uczniów